Про конкурс

Місія фотоконкурсу «Фотограф року 2014» – підтримка творчої діяльності професійних фотографів, фотолюбителів і художників в Україні, які працюють з фотографією.

Призовий фонд Конкурсу складається з нагород від партнерів на суму понад 150 000 грн.:

 • Приз глядацьких симпатій» — графічний планшет Wacom Intuos Pro Small.

 

Спеціальні нагороди для переможців (1-е місце) у всіх номінаціях професійної та любительської категорій від


 

Журі

Однією з найважливіших складових фотоконкурсу є його журі, куди входять найавторитетніші представники вітчизняної та зарубіжної фотоіндустрії , чий авторитет не підлягає сумніву та викликає довіру в учасників.


Міша ПеданМіша Педан

Народився у Харкові, навчався в Інституті культури у Ленінграді на факультеті фото — та кіномистецтва. Наприкінці 1980-х в СССР він був активним учасником арт-сцени як фотограф и куратор виставок.
С 1990 р. живе в Швеції. Художній керівник Стокгольмській фотошколи Kulturama.
Організатор та координатор Української Фотографічної Альтернативи (www.upha.info).
Автор декількох книг «Кінець прекрасної епохи» та ін., отримавши престижні премії.

Мордерер ОлександрМордерер Олександр

Народився у 1972 році. Закінчив Республіканський Заочний Технологічний Інститут (м. Київ) по спеціальності фототехнік, світлооператор; а у 1996р. – операторський факультет Київського Театрального Університету.
C 1993 р. професійно займається фотографією. Направлення: реклама, мода, арт-проекти.
Виставки: «Новий погляд на телезірку» (Київ, 2001р.); «Homo Ludens» (Київ, 2003р.); «Perversion» зі Святославом Вакарчуком (Київ, 2003р.); 2008р. в Алушті – виставка фоторобіт на ХI Міжнародному Форумі учасників ринку капіталу.
Нагороди: 1996 – «Дім на злом» (короткометр. фільм) реж. О.Хребтова. Приз на московському фестивалі «Свята Анна». 2002 – «Кращий фотограф 2002» на Всеукраїнському конкурсі «Чорна перлина». 2006 – Кіновідео фестиваль «Відкрита ніч», приз «Кращий оператор (кіно)» в конкурсній програмі «Професійне кіно». 2007 – «Фотограф року» по версії журналу «EGO». 2008 – журнал DFoto у премії «Людина року 2008» – переможець у номінації «Творець ілюзій».


Анна Войтенко

Анна Войтенко народилася в Києві. Закінчила Київський політехнічний інститут. Співпрацює з фотоагенцією «Le Desk France», журналом «National Geographic» та іншими ЗМІ в Україні та за кордоном, а також з «Я Галереєю». Має безліч нагород, зокрема: 2010 - Гран-прі премії «Кращий фотограф 2009» Росії країн СНД і Балтії. 2010 - премію фонду розвитку фотожурналістики Росії; Оfficial Honorable Mention for the 2008 All Roads Photography Program; Грант Проф. Херш Чадха O.P.M. (Harvard). Дубай (ОAE). Грант Шведського інституту для шведсько-українського проекту «Урбаністичні структури»; Перше місце в конкурсі журналістської фотографії, «Психіатрія і гордість людини», Перше місце в конкурсі "Reinox" та ін Має десять персональних виставок, брала участь у більш ніж 40 колективних проектах.
Номінації

Щоб забезпечити рівні умови для конкурсантів, ми ввели дві категорії: професійну та аматорську. Таким чином, фотографи-професіонали завантажуватимуть фотографії, відповідно, у професійну категорію, а любителі – в аматорську.

Професіонали – це фотографи, для яких заняття фотографією є джерелом основного доходу, а також ті, хто себе відносить до таких.

Любителі – це люди, для яких фотографія є хобі, розвагою.

Професійна категорія:

 1. Краєвид (флора)
 2. Тваринний світ (фауна)
 3. Архітектура
 4. Жанрова сцена
 5. Натюрморт
 6. Ню/еротика
 7. Портрет
 8. Репортаж
 9. Спорт
 10. Рекламне фото
 11. Весільне фото
 12. Арт фотографія (художня)
 13. Комп'ютерна графіка
 14. Документальна фотографія

Любительська категорія:

 1. Краєвид (флора)
 2. Тваринний світ (фауна)
 3. Архітектура
 4. Жанрова сцена
 5. Натюрморт
 6. Ню/еротика
 7. Портрет
 8. Стріт
 9. Арт фотографія (художня)
 10. Макро
 11. Комп'ютерна графіка

Структура проведення конкурсу

 • Учасники завантажують свої роботи на сайт конкурсу та оплачують участь у ньому до 15 травня 2015 року включно.
 • З 16 травня 2015 року припиняється прийом робіт і починає працювати журі. До 03 червня 2015 року журі формують short-лист.
 • До 03 червня 2015 року журі визначає переможців конкурсу (Гран-прі «Кращий фотограф року» і 1, 2, 3-і місця в номінаціях).
 • З 18 по 31 травня 2015 року проходитиме голосування за «Приз глядацьких симпатій».
 • У червні 2015 року відбудеться церемонія нагородження переможців.

Питання, пов'язані з конкурсом, надсилайте, будь ласка, на нашу електронну адресу: moderator@office.foto.ua.